Skeppshult
Gratängform 25 cm Svart
799:-
Beskrivning
Skeppshults Gratängform 25 cm Svart är en mångsidig gjutjärnspanna, utrustad med dubbla handtag. Denna gratängform är utmärkt för att tillaga ugnsgratänger eller som stekpanna vid spisen. Med denna form kan du enkelt skapa vackra och goda rätter med en knaprig yta och saftig insida.Formen, som är tillverkad av högkvalitativt gjutjärn, fungerar väl på alla spistyper. Gjutjärnet sprider och bibehåller effektivt värmen, vilket garanterar en jämn matlagning.
Formens toppdiameter är cirka 25,5 cm, medan bottenmåttet är 22 cm, och sidornas höjd är ca 4 cm, väger 2,85 kg. Utöver kompatibilitet med alla typer av spisar, funkar den också bra i ugnar, på grillar och över öppna eldstäder.
Med en 25-årig garanti på gjutjärnsmaterialet, försäkrar Skeppshults Gratängform 25 cm Svart en långvarig prestanda och hållbarhet.
- Fraktfritt vid köp över 499:-
- Snabb leverans
- Prisgaranti
- Bli medlem och få välkomstkupong
- SKU:
- 15459
- EAN:
- 7317930062002
- Artikelnummer:
- 0062
- Varumärke:
- Skeppshult
- Kategori:
- Ugnsformar
- Tillverkningsland:
- Kina
Specifikationer
- Höjd:
- 4 cm
- Diameter:
- 22 cm
Design och material
- Färg:
- Svart
- Material:
- Gjutjärn
Underhåll och användning
- Tål maskindisk:
- Nej
- Handdisk rekommenderas:
- Ja
- Skötsel:
- Diskas för hand med varmt vatten